اطلاعیه ها و اخبار آموزشی

مدارس حج باید از روش‌های نوین آموزشی استفاده کنند

 

حجت‌الاسلام هادی اکبری در مراسم محفل انس با قرآن و تجلیل از روحانیون پیشکسوت حج که در مرکز رشد قشم، برگزار شد اظهار داشت: مدارس حج باید برای خروجی خود کتاب، جزوه، نرم‌افزار و روش‌های نوین با هدف ارتقای دانش زائران و پاسخگویی به سوالات آنان داشته باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه جلسات مدارس حج نباید تنها به مباحث آموزش بسنده کند افزود: شاید سخنرانی‌ها در جامعه امروزی دیگر پاسخگوی نیاز زائران نباشد به همین دلیل باید با درک صحیح از شرایط و نیازهای زائران، خودمان را به ابزار نوین برای پاسخگویی به آنان آماده کنیم.

مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری یادآور شد: ممکن است نیاز داشته باشیم زائران را از طریق فضای مجازی توجیح کنیم و امیدوارم بعد از گذر از دوره ‌حدود دو ساله کرونایی، توفیق پیدا کنیم بتوانیم وارد مرحله دوم اداره مدارس حج شویم و این مدرسه را به کانونی برای مراجعه روحانیون، زائران تبدیل کنیم.

وی بیان داشت: مدرسه حج استان هرمزگان که دو سال قبل پایه‌گذاری شد به دلیل انگیزه‌ای که متولیان آن به ویژه شیخ خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم که از شخصیت علمی و سوابق طولانی خدمت زائران خانه خدا بهره‌مند است، آن را به یکی از موفق‌ترین مدارس حج کشور تبدیل کرده‌اند.

اکبری گفت: با عنایت خداوند از بین همه مسلمانان دنیا که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر جمعیت است توفیق خادم ضیافت خانه خدا نصیب ما شده است و باید تلاش کنیم بهترین خدمات را به انسان‌هایی که آرزوی رفتن حج دارند را ارائه کنیم.

وی گفت: منافع حج برای تمام انسان است و علمای شیعه و اهل سنت و دیگر ادیان الهی باید روی این مباحث بحث کنند و آن را به یک کتاب تبدیل کنند.

به گفته مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری، باید با تجهیز خودمان به ابزارهای نوین و علم روز تلاش کنیم زائران که یک بار در عمرشان به حج می‌روند را با خدا و رسول خدا طوری آشنا کنیم که در زندگی‌اش تاثیر داشته باشد و این رسالت و وظایف عمده حج است که خوشبختانه مدرسه حج استان هرمزگان در این زمینه موفق بوده است.

۶۵۹ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

نشست فصلی مدرسه حج هرمزگان برگزار شد

نشست فصلی هرمزگان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ، پنجمین نشست فصلی مدرسه حج استان هرمزگان با توجه به  محدودیت های وضعیت قرمز بیماری کرونا در این استان ، بصورت برخط و در بستر فضای مجازی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری، مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری و تمامی روحانیون ، معین و معینه های اهل سنت منطقه هرمزگان برگزار شد.

(بیشتر…)

۹۳۹ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

اولین نشست فصلی مدرسه حج روحانیون اهل سنت منطقه ایرانشهر

اولین نشست فصلی مدرسه حج روحانیون اهل سنت منطقه ایرانشهر سیستان و بلوچستان در مدرسه دینی حقانیه ایرانشهر  صبح روز سه شنبه مورخ ۱۵ بهمن ماه ۹۹ برگزار گردید. از دیگر برنامه های جنبی این نشست فصلی می توان به برگزاری کارگروه های فرهنگی و تدوین تجارب با حضورفعال خادمان فرهنگی حج اهل سنت  اشاره کرد. (بیشتر…)

۵۰۰ بازدید (مجموع کل), امروز بازدید وجود ندارد

مطالعه بیشتر...

اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه همایش مجازی در پیشگاه امام حسین(ع)

ضمن تقدیر و تشکر از حضور ستودنی کلیه عزیزان شرکت کننده در مسابقه علمی همایش مجازی اهل سنت در پیشگاه امام حسین(ع) در مورخه ۱۴ مهرماه ۹۹، اسامی برگزیدگان به شرح ذیل اعلام می گردد. برای تقدیم هدایای مسابقه با شما تماس حاصل خواهد شد. (بیشتر…)

۱,۲۱۱ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

همایش بزرگ مجازی اهل سنت در پیشگاه امام حسین علیه السلام

با حضور علما و بزرگان اهل سنت کشور و به همت مدرسه حج اهل سنت گیاهدان قشم استان هرمزگان و مدرسه حج ربانیه چنارلی استان گلستان برگزار میشود.

تاریخ برگزاری همایش آنلاین : دوشنبه ۹۹/۰۷/۱۴
زمان: ساعت  ۱۰ الی ۱۲
لینک بازدید:

                     پخشم مستقیم

  پخش مستقیم از شبکه آپارت

پخش مستقیم از هیئت آنلاین

باطلاع کلیه شرکت کنندگان در همایش مجازی اهل سنت در پیشگاه امام حسین ع میرساند
مسابقه ای از بین مطالب مطرح شده توسط سخنرانان همایش برگزار و به ۴۰ نفر از برندگان مسابقه جوایزی اهدا خواهد شد.
علاقه مندان می توانند از طریق لینک ذیل در مسابقه مذکور شرکت فرمایند.

لینک شرکت در مسابقه اینترنتی
✍️توجه فرمایید لینک مسابقه ،روز بعد از همایش و به مدت ۳ روز فعال خواهد شد .

۳,۱۹۸ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

گزارش تصویری برگزاری مراسم افتتاح مدرسه حج دارالعلوم حقانیه در ایرانشهر

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری مدیریت محترم اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری و هیئت همراه جهت افتتاح اولین مدرسه حج استان سیستان و بلوچستان وارد شهرستان ایرانشهر شدند و در بدو ورود مورد استقبال جمعی از مسئولین ، معتمدین و علمای تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر در فرودگاه این شهرستان قرار گرفتند.بعد از استقبال جهت بازدید از مدرسه حج رهسپار مدرسه علمیه دارالعلوم حقانیه شدند.

دیدار با علمای اهل سنت شهرستان ایرانشهر :

دیدار صمیمانه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری مدیریت محترم اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با روحانیت اهل سنت شهرستان ایرانشهر در مدرسه دینی دارالعلوم حقانیه این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین محرری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر ضمن خوش آمدگویی و عرض خیر مقدم خدمت به حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری و هیئت همراه و تمامی حاضرین در این دیدار اشاراتی به برکات این سفر و افتتاح مدرسه حج داشتند .

در ادامه مولوی عبدالصمد دامنی مدیریت مدرسه دینی دارالعلوم حقانیه ایرانشهر نیز با تشکر و قدردانی از حضور مهمانان ، هدف سفر و تشکیل مدرسه حج را هدفی بزرگ و قابل ستایش دانستند .

جناب مولوی عبدالصمد کریمزایی ، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان مطالبی در رابطه با مرکزیت شهرستان ایرانشهر ، بنای مدرسه حج در این شهرستان را دستاوردی بزرگ در جهت تسهیل امورات حج برشمردند .

در انتهای دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری ضمن تشکر از حضور علماء ، با بیان اهمیت و جایگاه حج در بین مسلمانان گفتند :

حج اساس دین و پرچم اسلام است  و عشق و علاقه مردم ایران به این واجب الهی را ستودنی دانستند .

ایشان هدف از تاسیس مدرسه حج در این منطقه را مرکزیت تربیت عالمان دینی با تخصص حج  بیان کردند و ابراز داشتند تمامی امورات حج در آینده نیز توسط مدرسه حج انجام خواهد شد .

 برگزاری جلسه آئین افتتاح مدرسه حج :

آئین افتتاح مدرسه حج روز یکشنبه مورخ ۱۲/۳/۹۸ در مکان مسجد جامع النبی شهرستان ایرانشهر با حضور بیش از ۴۰۰ نفر از  مسئولین ادارات ، معتمدین ، علمای تشیع و تسنن ، روحانیون و مدیران کاروانهای حج شهرستان برگزار گردید .

جلسه با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم توسط قاری بین المللی حاج حامد علیزاده آغاز گردید .

در ابتدای جلسه مولوی عبدالسلام ملازاده مدیر مدرسه دینی صدیقیه ایرانشهر خطاب به مهمانان و شرکت کنندگان در جلسه عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی داشتند .

در ادامه جلسه جناب مولوی عبدالصمد کریمزایی ، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان مطالبی در رابطه با مرکزیت شهرستان ایرانشهر ، بنای مدرسه حج در این شهرستان را دستاوردی بزرگ در جهت تسهیل امورات حج برشمردند .

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با بیان توضیحاتی در رابطه با سابقه مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری گفتند :

مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری بیش از ۱۵ سال است که تاسیس شده و وظیفه اصلی آن شناسایی ، جذب و آموزش روحانیون محترم کاروانهاست .

ایشان بیان داشتند مسئله حج مسئله ساده ای نیست و شخصی که قرار است بعنوان روحانی کاروان انتخاب شود باید چند سفر حج رفته باشد و توانایی علمی کافی در این زمینه را پیدا کرده باشد تا بتواند پاسخگوی سوالات زائرین باشد .

 

مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به ظرفیت های زیاد مدارس دینی اهل سنت در این زمینه بیان کردند مدرسه حج باید کانونی برای حل و فصل مسائل دنیا شود و روحانی کاروان باید مسلط به مسائل روز دنیا باشد .

ایشان با توجه به نیاز استان سیستان و بلوچستان به تربیت و معرفی روحانیون کاروان ، افتتاح مدرسه حج را کانونی جهت رشد فکری و علمی روحانیون کاروانها تحت یکسری آموزش های تخصصی در این زمینه دانست  .

اهداء حکم مدرسه حج به جناب مولوی عبدالصمد دامنی توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری:

مولوی عبدالصمد دامنی مدیریت مدرسه دینی دارالعلوم حقانیه با عرض خیر مقدم به مهمانان و حاج آقای محرری ، مسئول نهاد و سپاس از اعتماد مسئولین امر جهت انتخاب مدرسه حقانیه بعنوان مدرسه حج گفتند :

انشالله خداوند توفیق بدهد که بتوانیم در مقابل اعتماد این بزرگواران برای پیش برد مناسک حج خدمتی انجام دهیم زیرا مسائل حج از مسائل بسیار مهم اسلام است و کسب تجربه در این راه  باید با برقراری و آموزش در  این کلاس ها انجام شود و تعلیم حجاج و روحانیون بسیار مفید است .

در انتهای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای مهدوی مهر به ایراد سخترانی پرداخت و گفت :

خداوند در میان عبادات یک عبادت را جامع و کامل قرار داده است و آن حج است و حج دارای دوبعد است که باید مورد توجه قرار گیرد . بعد اول حج ، ظاهر آن است که شامل مناسک حج است که باید درست و دقیق انجام شود و بعد دوم آن اسرار و معارف حج است .

ایشان ابراز داشتند مدرسه حج باید به معارف حج بپردازد و ما باید دنبال معنویات حج باشیم و این در مدرسه حج باید بیان شود زیرا پیام حج ، پیام بیداری مسلمانان است واگر به معارف حج توجه شود مسلمانان به اعلی درجه موقعیت در جهان قرار می گیرند و اگر به اسرار حج توجه می شد الان قبله اول مسلمین جهان به دست صهیونیست ها نمی افتاد و مستکبرین جرات نمیکردند آن را بعنوان مرکز رژیم جعلی صهیونیسم اعلام کنند .

 

شرکت در مراسم محفل انس با قرآن :

محفل انس با قرآن با قرائت قاری بین المللی ،  آقای حاج حامد علیزاده و حضورحجت الاسلام والمسلمین حاج آقای اکبری مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری و روحانیت تشیع و تسنن  در محل مسجد جامع النبی ایرانشهر برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر با  توجه به بیان اهمیت قرآن و نقش سازنده آن در بین مسلمین گفت : مسلمانان باید با تمسک به قرآن و عمل به آن از هر گونه اعمال و رفتار تفرقه انگیز خود داری کنند و نگذراند دشمن از وجود تفرقه بین مسلمین سوءاستفاده کنند .

 

گالری تصاویر:

۲,۱۰۲ بازدید (مجموع کل), امروز بازدید وجود ندارد

مطالعه بیشتر...

نشست فصلی روحانیون ، معین و معینه اهل سنت مدرسه حج استان هرمزگان

نخستین نشست فصلی روحانیون ، معین و معینه اهل سنت مدرسه حج استان هرمزگان در محل مدرسه اسماعیلیه (شیخان) گیاهدان قشم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت الاسلام والمسلمین اکبری، مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه نخستین نشست فصلی حج روحانیون اهل سنت هرمزگان که در مدرسه علوم دینی اسماعیلیه گیاهدان شهرستان  قشم و با حضور علماء و روحانیون اهل سنت ، فرماندار قشم و مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان هرمزگان برگزار شد به تشریح اهداف راه اندازی مدارس حج در قالب تشکیل کارگاه های علمی و تخصصی با حضور روحانیون، معین و معینه کاروان های حج و عمره پرداخت و گفت: فلسفه تشکیل  این مدارس ایجاد مکانی جهت طرح مباحث به روز و کار علمی، پژوهشی در زمینه احکام ، مناسک ، انتقال تجارب و برنامه های فرهنگی مورد نیاز زائرین با محوریت یکی از مدارس دینی و بهره گیری از تجارب اساتید و روحانیون موفق می باشد. (بیشتر…)

۲,۲۰۳ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

بازدید از مدارس اهل سنت استان های خراسان جنوبی و رضوی

مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری و هیئت همراه  ضمن سفر  به استان های خراسان جنوبی و رضوی و بازدید از مدارس اهل سنت، ظرفیت و امکانات این مناطق جهت راه اندازی مدارس حج مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

مدیریت اهل سنت  در نظر دارد برای استفاده از ظرفیت  حوزه های علمیه اهل سنت اقدام به تأسیس مدارس حج کند که این مدارس نسبت به  ارتقاء سطح علمی کارگزاران فرهنگی حج اهل سنت برنامه ریزی و اقدام خواهند کرد و  این برنامه ها در قالب سه کارگروه سازماندهی شده و به صورت فصلی برنامه هایی را در مدارس حج اجرا خواهند کرد.

دیدار مدیریت اهل سنت از مدرسه علمیه اهل سنت الصدیق بیرجند. در راستای تاسیس مدرسه حج استان خراسان جنوبی


 

دیدار مدیریت اهل سنت از حوزه علمیه طبس مسینا. در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت استان خراسان جنوبی


 

دیدار مدیریت اهل سنت از حوزه علمیه روستای گرماب. در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت استان خراسان جنوبی


 

دیدار مدیریت اهل سنت از حوزه علمیه شهرستان نشتیفان. در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت استان خراسان رضوی


 

دیدار مدیریت اهل سنت با مدیر و اساتید مدرسه علمیه احناف خواف.در راستای تاسیس مدرسه حج استان خراسان رضوی


 

دیدار مدریت اهل سنت از مدرسه علوم دینی احناف تایباد در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت استان خراسان رضوی


 
دیدار مدیریت اهل سنت از حوزه علمیه اهل سنت فخر المدارس شهر تربت جام در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت خراسان رضوی


 
دیدار مدیریت اهل سنت از حوزه علمیه اهل سنت احمدیه تربت جام در راستای تاسیس مدرسه حج اهل سنت استان خراسان رضوی

 

۲,۹۲۹ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...

برگزاری اولین نشست فصلی مدرسه حج شرق استان گلستان

اولین نشست فصلی مدرسه حج شرق استان گلستان در مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی استان گلستان با حضور ۸۰ روحانی از شرق استان گلستان و ۱۵ روحانی از خراسان شمالی در حال برگزاری می باشد.

در این مراسم حجه الاسلام والمسلمین اکبری مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در حال سخنرانی می باشند.

گزارش تکمیلی مراسم در متعاقباً منتشر خواهد شد . . .

۱,۷۳۸ بازدید (مجموع کل), ۱ بازدید (امروز)

مطالعه بیشتر...
میز پشتیبانی