درباره ما

بسمه تعالی

قال رسول الله (ص):
طَلَبُ اَلْعِلْمِ فَرِیضَهٌ عَلَى کُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَهٍ

مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری به منظور جذب و سازماندهی روحانیون محترم کاروان های حج و ارائه خدمات فرهنگی به زائران بیت الله الحرام برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است یکی از مهمترین اقدامات برای تحقق رسالت های فرهنگی، ایجاد فضای معنوی در کاروان ها، اطلاع رسانی به زائران بمنظور انجام هرچه بهتر اعمال و مناسک حج، افزایش آگاهی های عمومی تخصصی زائرین و کارگزاران فرهنگی در خصوص موضوعات حج و در نتیجه اقامه فریضه حج ابراهیمی همانگونه که امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند، موضوع آموزش می باشد.
علاوه بر این که تحصیل دانش و تعلیم آن از نظر پیامبر اسلام (ص) امری پسندیده و بلکه از واجبات دین اسلام است، موضوع آموزش به دلیل گستردگی مناسک و کثرت اعمال و احکام فقهی آن از اهمیت مضاعفی برخوردار است، چرا که برای بسیاری از مردم این سفر معنوی تنها یک بار در طول عمر اتفاق می افتد و امکان تکرار آن وجود ندارد بنابراین باید نهایت دقت به عمل آید تا اولاً اعمال و مناسک حجاج محترم صحیح انجام شود و ثانیاً حداکثر بهره های معنوی از حضور در سرزمین وحی، مکه مکرمه و مدینه منوره بدست آید و توشه ای باشد برای حاجیان.
براین اساس و با رویکرد بهره گیری از فن آوری های جدید، سایت آموزش مدیریت اهل سنت راه اندازی شده و با همت و تلاش مسئولین مربوطه اطلاعات مورد نیاز زائران و کارگزاران فرهنگی حج بارگزاری خواهد شد.

از جمله ویژگی های این سایت :

۱- روان بودن و سهل الوصول بودن آن است که هم از طریق کامپیوتر و هم تلفن های همراه به راحتی در دسترس کاربران محترم قرار دارد.
۲- هرکجا اینترنت وجود داشته باشد، دسترسی به سایت هم مقدور است و لذا از حمل و انتقال کتاب، CD و… بی نیازخواهید بود.
۳- سایت بسیار متنوع طراحی شده به نحوی که تمامی نیازمندی های مخاطبین از جمله مناسک، احکام، تاریخ اماکن، تفسیر، آداب سفر حج، اسرار و معارف حج، دانستنی های حج و… را پاسخگو باشد.
۴- امکان ارتباط با کارشناسان مدیریت اهل سنت و اعضای محترم شورای افتاء از طریق سایت فراهم است و انشاءالله سئوالات و ابهامات زائرین و کارگزاران فرهنگی در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.
۵- در بخشی از سایت امکان بهره مندی از قرائت قاریان بین المللی قرآن فراهم شده تا زائران گرامی در سرمین وحی از تلاوت قرآن بهره مند شوند.
۶- همچنین در بخش کتابخانه، انبوهی از کتابهای مفید گردآوری و بارگزاری شده تا براحتی مورد استفاده مخاطبین قرار گیرد.
امیدواریم با همفکری و دریافت پیشنهادات و انتقادات سازنده شما گرامیان روزبه روز بر غنای علمی و تنوع مطالب سایت افزوده شده و در فاصله کوتاهی به مجموعه کاملی تبدیل شود که همواره مورد مراجعه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد. انشاءا…

مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری

۲,۸۱۴ بازدید (مجموع کل), ۶ بازدید (امروز)

میز پشتیبانی